Kontakt

P.P.H.U. HYDRO-POMP

Michał Dydymski

 

ul.Szarych Szeregów 14

63-000 Środa Wlkp.

 

Pompa abisyńska

Funkcjonalne i gustowne rozwiązanie do ogrodu – studnia abisyńska

Studnie ogrodowe to coraz popularniejsze metody na pozyskiwanie wody prosto z gruntu. Dobrym i prostym rozwiązaniem, z którym wiążą się niskie koszty budowy, jest studnia abisyńska. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji pozostaje też łatwa w obsłudze.

Czym jest pompa abisyńska?

Studnia abisyńska to idealny sposób na pozyskiwanie wody z gruntu. Najwięcej korzyści przyniesie właścicielom terenów, w których poziom wód gruntowych jest wyższy. Urządzenie przystosowane zostało do ujmowania wody z bardzo płytkich ujęć. Przed budową studni należy zatem dokładnie zbadać teren i wybrać odpowiednie miejsce, w którym stanie pompa ogrodowa.

Budowa studni ręcznej

W skład studni abisyńskiej wchodzą elementy wykonane z odpornej na korozję stali. Na studnię składa się rura ssawna z ostrzem lub świdrem i filtr siatkowy, które znajdują się pod ziemią. Ponad nią wychodzi pompa z wylotem wody oraz dźwignia. Wewnątrz studni znajduje się mechanizm zbudowany z korbowodu, cylindra, tłoka, uszczelki oraz dwóch zaworów.

Mechanizm działania jest bardzo prosty. Podczas naciskania dźwigni następuje ruch tłoka, który podnosi wodę ujmowaną z gruntu. Dzięki zastosowanemu filtrowi właściciel studni pozyskuje wyłącznie krystalicznie czystą wodę. Studnia abisyńska jest nie tylko praktycznym, ale także estetycznym rozwiązaniem. Do zabudowy można wybrać pompę ogrodową z dodatkowymi zdobieniami, która stanie się dekoracją ogrodu.

Dlaczego warto wybrać studnię abisyńską?

Jak zostało to już wspomniane, studnia abisyńska jest tania w budowie oraz eksploatacji. Koszt wywiercenia otworu wraz z materiałami dla studni abisyńskiej wynosi od 60 zł/m. Do tego należy doliczyć koszty związane z zabezpieczeniem studni – wadą abisynki jest często zatykający się filtr, który trzeba regularnie wymieniać. Warto zabezpieczyć go poprzez wkręcenie rury osłonowej.

Studnia abisyńska będzie idealnym wyjściem na terenie, w którym woda zalega na bardzo niewielkiej głębokości. To świetny sposób na pozyskiwanie wody do podlewania roślin w ogrodzie – może znajdować się w samym jego sercu, a także stanowić osobną ozdobę.